Хромогранін А

Ви маєте змогу здати аналіз на Хромогранін А в найближчому до Вас пункті відбору біоматеріалу

Адреси пунктів

 

Телефон для довідок: 0 800 60 00 40

(безкоштовно з усіх номерів)

  

Виконавець: спеціалізована лабораторія "Сінлаб" в Німеччині (м. Мюнхен).

Матеріал: сиворотка.

Термін виконання: 7-10 днів від дня відправки біоматеріалу до Німеччини.

Вартість: 1213 грн.

 

Хромогранін А (CgA) - глікопротеїн, що продукується нейроендокринними клітинами по всьому організму та відіграє важливу роль в процесах їх диференціації.

 

Хромогранін А є універсальним маркером нейроендокринної тканини та секретується як нормальними, так і трансформованими нейроендокринними клітинами, однак в різних концентраціях. Підвищення його рівня в крові асоціюється з розвитком нейроендокринних пухлин або метастазів різної локалізації, при чому рівень, як правило, корелює з розміром, розповсюдженістю та гістопатологічними характеристиками пухлини. У різних дослідженнях специфічність та чутливість хромограніну А в якості онкомаркера коливалася в межах 75-100% в залежності від типу захворювання.

 

Хромогранін А детектується при різноманітних нейроендокринних пухлинах: карциноїді, нейробластомі, феохромоцитомі, медулярній карциномі щитовидної залози, пухлинах гіпофізу, пухлинах острівкового апарату підшлункової залози тощо. Оскільки даний онкомаркер є досить чутливим, проте недостатньо специфічним, його визначають, як правило, у комплексі з іншими дослідженнями (катехоламіни, серотонін, 5-гідроксиіндолоцтова кислота у сечі тощо).

 

Визначення хромограніну А доцільно проводити як з метою діагностики нейроендокринних пухлин різної локалізації, так і задля моніторингу ефективності терапевтичних заходів.