Мікробіологічні дослідження

Мікробіологічна діагностика потрібна для виділення та ідентифікації збудників інфекційних захворювань, визначення їх чутливості до антимікробних препаратів, та контролю ефективності лікування.

 

Біоматеріал рекомендується здавати до початку антибіотикотерапії, або на тлі її відміни (не раніше ніж через 7-8 діб)

МЕТОДИКА ЗБОРУ ВІДДІЛЯЄМОГО З ЗІВУ, НОСА, ВУХА ТА ОКА.

За три дні до взяття матеріалу рекомендовано виключити застосування лікарських препаратів місцево (мазі, краплі). ранку;

Взяття зіскобів і мазків слизових оболонок робиться кваліфікованим фахівцем в умовах медичної установи з використанням одноразових тампонів.

МЕТОДИКА ЗБОРУ СЕЧІ ДЛЯ МІКРОБІОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ

В стерильний одноразовий контейнер збирають ВСЮ порцію РАНКОВОЇ сечі (відразу після підйому) після ретельного туалету зовнішніх статевих органів;

Впродовж 1,5 годин необхідно доставити матеріал до пункту відбору біоматеріалу

Жінкам слід уникати попадання вагінальних виділень в контейнер з сечею (рекомендується закриття піхви ватним тампоном);

МЕТОДИКА ВЗЯТТЯ ЗІСКОБІВ І МАЗКІВ СЛИЗОВИХ ОБОЛОНОК УРОГЕНІТАЛЬНОГО ТРАКТУ ДЛЯ МІКРОБІОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯ

За три дні до взяття матеріалу рекомендовано виключити:

 

 

Статевий контакт;

 

Спринцювання;

 

Застосування лікарських препаратів місцево (мазі, свічки).

На протязі трьох годин утримуватися від сечовипускання.

Взяття зіскобів і мазків слизових оболонок урогенітального тракту робиться кваліфікованим фахівцем в умовах медичної установи з використанням одноразових зондів або цитощіток.

МЕТОДИКА ЗБОРУ КАЛА НА ДИСБАКТЕРІОЗ

 

 

Кал для дослідження необхідно збирати в стерильний пластмасовий одноразовий контейнер. Кал не можна збирати в картонні та сірникові коробки. Кал збирається з середньої порції, стерильною ложкою,у кількості 10г.

 

 

За 3-4 дні до дослідження уникати прийому препаратів, що посилюють перистальтику кишковика. Безпосередньо перед дефекацією не можна застосовувати ректальні свічки на жировій основі, клізми та теплові процедури на живіт.

 

 

Необхідно відібрати в контейнер для аналізу кал без сторонніх домішок (сечі, жиру, води). Особливу увагу слід звертати на правильне взяття проб фекальних мас у грудних і малих дітей, у яких найчастіше зустрічається змішування калу з сечею. Наявність сечі може значно змінити результати мікробіологічного дослідження. У жінок рекомендується робити взяття проб фекальних мас після звільнення сечового міхура і попереднього закриття піхви ватним тампоном.

 

 

До пункту відбору біоматеріалу необхідно доставити свіжовиділений кал (впродовж 1,5 - 2 годин після дефекації), інакше зміни під дією мікроорганізмів і ферментів значно знизять достовірність результату дослідження.