Загальний аналіз крові

Як підготуватися до загального аналізу крові?

Кров – це рідка сполучна тканина, яка циркулює по кровоносних судинах та складається з двох основних компонентів – плазми і формених елементів (еритроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів). У здорової людини формені елементи крові знаходяться в певних кількісних співвідношеннях, підрахунок яких прийнято називати гемограмою або клінічним аналізом крові.

 

Для чого потрібний загальний аналіз крові?

 

У медичній практиці загальний аналіз крові використовують, як один з найпоширеніших методів діагностики, що дозволяє виявити широкий спектр запальних та інфекційних захворювань, оцінити динаміку хвороби та ефективність її лікування, а також для загального стану організму людини.

 

Умови взяття крові на дослідження:

 

 

Кров на аналіз рекомендується брати з 8-ї до 10-ї години ранку, оскільки протягом доби, залежно від фізичного і емоційного стану пацієнта, відзначається значні коливання більшості досліджуваних показників гемограми, що залежать від добового ритму активності людини, фізичного навантаження та психоемоційного стану.

 

Кров беруть натщесерце або після ЛЕГКОГО сніданку

(жирна їжа, а також кофеїн істотно впливають на результати дослідження).

 

Не рекомендується здавати кров після проходження фізіотерапевтичних процедур, рентгенівського дослідження, інших маніпуляційніх  процедур, а також після фізичного навантаження.

Не рекомендується проходити перед загальним аналізом крові фізіотерапевтичні процедури, рентгенівське дослідження, масаж.

 

Багато лікарських препаратів можуть істотно вплинути на результати гематологічного дослідження, саме тому необхідно проводити загальний аналіз крові на тлі їх відміни. У разі, якщо відміна медикаментів не можлива, пацієнт повинен повідомити про це під час взяття крові.