Аналіз калу

Як правильно зібрати кал для дослідження?

Для чого потрібне дослідження калу?

 

Дослідження калу несе інформацію щодо стану шлунку, підшлункової залози, тонкого і товстого кишківника, печінки і жовчовивідних шляхів, порушень процесу всмоктування поживних речовин, а також є об'єктивним тестом для уточнення діагнозу захворювання.

 

Як зібрати аналіз калу

 

 

Кал для дослідження необхідно збирати в чистий, сухий і достатній за об'ємом посуд, бажано – в пластмасовий одноразовий контейнер. Кал не можна збирати в картонні та сірникові коробки, оскільки при цьому з калу в папір вбирається рідина, що призводить до зміни його консистенції. Кал збирається з декількох ділянок, у кількості 10-15 г.

 

 

Необхідно відібрати в контейнер для аналізу кал без сторонніх домішок (сечі, жиру, води). Особливу увагу слід звертати на правильне взяття проб фекальних мас у грудних і малих дітей, у яких найчастіше зустрічається змішування калу з сечею. Наявність сечі може значно змінити результати фізико-хімічного і мікроскопічного аналізу. У жінок рекомендується робити взяття проб фекальних мас після звільнення сечового міхура і попереднього закриття піхви ватним тампоном.

За 3-4 дні до дослідження уникати прийому препаратів, що посилюють перистальтику кишковика, або змінюють колір калу. Безпосередньо перед дефекацією не можна застосовувати ректальні свічки на жировій основі, клізми та теплові процедури на живіт.

 

 

До пункту відбору біоматеріалу необхідно доставити свіжовиділений кал (впродовж 1,5 - 2 годин після дефекації), інакше зміни під дією мікроорганізмів і ферментів значно знизять достовірність результату дослідження.