Аналіз мокротиння

Як правильно зібрати мокротиння?

Мокротиння – це патологічний продукт, який виділяється з легенів і дихальних шляхів (трахеї та бронхів) при їх захворюваннях.

 

Для чого потрібне дослідження мокротиння?

 

Мікроскопічне дослідження мокротиння дає можливість діагностувати патологічні процеси в легенях та дихальних шляхах, визначити характер патологічного процесу, спостерігати в динаміці за станом дихальних шляхів пацієнтів з хронічними захворюваннями а також оцінювати ефективність лікування.

 

 

Слід запам'ятати: якісний клінічний зразок мокротиння – це нещодавно зібране мокротиння з бронхіального дерева, з мінімальними домішками слини і слизу з носоглотки. Бажано зібрати 3-5 мл мокротиння.

 

Як зібрати мокротиння

 

 

Після полоскання ротової порожнини кип`яченою водою зробіть два глибоких вдоха, затримавши дихання на декілька секунд після кожного вдоху, а потім повільно видихніть;

 

 

Глибоко вдихніть утретє і з силою видихніть повітря;

 

 

Вдихніть ще раз і покашляйте (це сприяє отриманню мокротиння з глибоких відділів легенів);

 

 

Після появи продуктивного кашлю піднесіть до губ флакон і акуратно сплюньте в нього мокротиння. Покашляйте ще, щоб отримати матеріал у потрібній кількості. Слід відмітити, що у багатьох пацієнтів не виходить за декілька хвилин зібрати мокротиння з глибоких відділів легенів. Тому необхідно приділити цій процедурі досить часу і дочекатися дійсно глибокого кашлю;

 

Щільно закрийте флакон і впродовж двох годин доставте його до пункту відбору біоматеріалу для дослідження;

Для дослідження не підходить матеріал, взятий тампоном!

 

 

Якщо транспортування відкладається, то зібраний матеріал слід зберігати в холодильнику.