Біохімічний аналіз крові

Як підготуватися до біохімічного аналізу крові?

Біохімічні та імунохімічні дослідження визначають рівень широкого спектру хімічних речовин та продуктів обміну в крові і таким чином дозволяють зробити висновок про функціональний стан різних органів і тканин, спостерігати динаміку патологічного процесу, а також оцінювати ефективність лікування.

 

Умови взяття крові на дослідження

Кров рекомендується брати з 8-ї до 10-ї години ранку, оскільки протягом доби відзначається значні коливання більшості досліджуваних показників крові, що залежать від добового ритму активності людини, фізичного навантаження та психоемоційного стану.

 

 

Кров беруть виключно НАТЩЕСЕРЦЕ.

 

 

 

Не рекомендується палити перед здачею крові - паління може викликати значні коливання (до 10%) рівнів білірубіну, сечовини, лужної фосфатази, амілази, холестерину, глюкози, ферментів. За добу виключити прийом алкоголю.

 

 

Не рекомендується здавати кров після проходження фізіотерапевтичних процедур, рентгенівського дослідження, інших маніпуляційніх процедур, а також після фізичного навантаження.

 

 

Багато лікарських препаратів можуть істотно вплинути на результати досліджень, саме тому необхідно діагностику на тлі їх відміни. У разі, якщо відміна медикаментів не можлива, пацієнт повинен повідомити про це під час взяття крові.

 

Є показники (наприклад, деякі гормони), що мають особові умови преаналітичного етапу. Інформацію треба уточнити у лікаря або в лабораторії!!!